27 січня 2023 12:00

УЄФА започаткувала професійні навчання для скаутів - українець отримав один з перших дипломів у світі

Фото - ua.depositphotos.com


Про це мало хто знає, але навесні минулого року УЄФА започаткувала нову програму для навчання футбольних фахівців, яка отримала назву UEFA Elite Scout Programme. Її головна особливість – всі учасники і так звані учні отримали перші у Європі та загалом у світі офіційні дипломи і сертифікати футбольного скаута.


Навчання за цією програмою УЄФА, про яку йдеться, було розраховане на три місяці. Ті спеціалісти, які бажають розвиватися у напрямку скаутингу, отримали змогу ознайомитися з найновішими інструментами галузі, дізнатися про різноманітні технології та детальніше почути про найвищі стандарти професії. В УЄФА ще тоді одразу запевнили, що до кінця навчання всі фахівці будуть оснащені всією необхідною інформацією, яка дозволить зробити успішну кар’єру в майбутньому.


Бажаючі пройти вищезазначений курс отримували майстер-класи від експертів, набиралися практичного досвіду та активно працювали колективно спільно зі своїми візаві. Керівна футбольна організація Європи надала змогу відвідувати уроки провідних спеціалістів, які ділилися своїм досвідом у вигляді інформаційних презентацій і давали поради для росту в галузі скаута на пригляді своїх кар’єрних шляхів.


Варто зазначити, що UEFA Elite Scout Programme передбачала три очні семінари. Ця програма охоплює основи становлення футбольних скаутів, такі як: закони та правила, технології, управління даними, добробут і психологія гравців, футбольна тактика та спостереження за матчами. Випуск програми для Саудівської Аравії був розроблений у партнерстві з Mahd Academy та УЄФА.


У першому в історії навчанні за цією програмою взяли участь 29 учасників, серед яких – представники 21 різних країн та 30 клубів або національних футбольних асоціацій. Важливо, що до числа цих амбітних скаутів потрапив і один наш співвітчизник, представник ковалівського «Колоса» Артем Засядьвовк. Українець пройшов 3-місячне навчання в UEFA Elite Scout Programme і тим самим став одним з перших спеціалістів у світі, що отримали диплом скаута.


У числі тих, хто пройшов таке навчання, є добре знайомий українським та особливо динамівським вболівальникам фахівець – колишній форвард «біло-синіх» Маріс Верпаковскіс. Як і скаут «Колоса» Засядьвовк, латвієць пройшов увесь курс і здобув необхідний сертифікат. До слова, навчаючись за системою UEFA Elite Scout Programme, екс-гравець «Динамо» представляв футбольний клуб РФШ (Ризька футбольна школа).