5 грудня 2022 13:16

ЄС хоче вдарити по російському сектору БПЛА у дев’ятому пакеті санкцій

Фото - ua.depositphotos.com


Європейський Союз має намір запровадити обмеження проти російського сектора безпілотних літальних апаратів у рамках нового пакету санкцій, який ЄС має намір затвердити наступного тижня.


Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела, пише "Європейська правда".


ЄС також розглядає обмеження на інші технології та компоненти, що використовуються Москвою у військових цілях, а також заходи, спрямовані проти послуг, інвестицій та російського медіа- та фінансового секторів, зазначили джерела.


Новий пакет, який стане дев'ятим за рахунком з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому, також додасть близько 180 фізичних та юридичних осіб до списку санкцій блоку, сказав один із співрозмовників.


Польща та країни Балтії підштовхнули ЄС до посилення пакету заходів у межах своїх вимог підтримати обмеження цін на російську нафту.


Очікується, що новий пакет санкцій буде офіційно запропоновано та обговорено цього тижня, і мета полягає у тому, щоб затвердити заходи до зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі наступного тижня, зазначили джерела.


Для прийняття санкцій ЄС потрібна підтримка всіх держав-членів.


В останні тижні Москва використовує безпілотники для атак на енергетичну та цивільну інфраструктуру України, у тому числі дрони, які постачаються з Ірану.


У численних повідомленнях йдеться про використання американських та європейських компонентів як у російських, так і в іранських безпілотниках.