3 грудня 2022 14:16

Mирон МАРКЕВИЧ: "Збірна України не була б чужою на святі футболу в Катарі"

Заслужений тренер України Mирон MАРКЕВИЧ в бесіді з кореспондентом КОМАНДИ1 поділився своїми враженнями від подій на чемпіонаті світу, розповів кому віддає перевагу в суперництві за таке бажане золото, а також оцінив шанси національної збірної України, якби вона зуміла пробитися до Катару.


— Передусім, я дуже задоволений, що до раунду плей-офф вийшли японці та корейці, бійцівській вдачі яких, виучці, коли кожен виконавець чітко знав свій маневр, можна тільки позаздрити. — сказав Маркевич. — Не випадково, що керманич іспанців Луіс Енріке після поразки від японців сказав, що у випадку необхідності суперник не обмежився б лише двома забитими м'ячами. Настільки налаштованими були японці на перемогу! Залишається нагадати, що в схожому стилі вони змусили капітулювати й німців і хто після цього наважиться назвати їхній злет випадковим…

— Виступ яких збірних ви б ще виокремили?

— Мені дуже імпонував футбол, що продемонстрували американці та канадці. В цих збірних задіяні переважно молоді футболісти і якщо вони й надалі так стрімко прогресуватимуть, то будуть серед головних претендентів на перемогу вже в наступному світовому форумі, котрий пройде якраз в цих країнах та Мексиці в 2026 році. Саме збірні США та Канади, незважаючи на те, що останні вже залишили Катар, я б назвав відкриттям звітнього турніру.

— Але чемпіонат в Катарі був багатий й на сюрпризи. Хто міг очікувати, що серед невдах опиняться німці чи бельгійці…

— Згоден, хоча в цьому була й певна закономірність. Ті ж бельгійці свого часу зволікали з процесом зміни поколінь і поплатилися. В Катарі з'ясувалося, що багаторічні лідери вже не тягнуть..

Що ж до німців, то мабуть, не обійшлося без переоцінки своїх можливостей, що негативно позначилося на концентрації. Не має права збірна, яка збиралася замахнутися на місце на п'єдесталі пошани діяти з такими елементарними помилками в обороні, як це було в матчах із збірними Японії чи Коста-Ріки.

— Можливо на виступі німців та бельгійців негативно вплинуло те, що в них практично не було часу на відновлення після виснажливих клубних змагань?

— Складно сказати, але ж не будемо забувати, що наставники цих збірних заздалегідь знали, коли і де проводитиметься нинішній чемпіонат і повинні були все прорахувати.

— Чи була якась збірна, котра відверто розчарувала?

— Так, футболісти Уельсу і дуже прикро, що саме на них спіткнулися в поєдинку плей-офф українці. Шкода, бо переконаний, що підопічні Олександра Петракова не були б чужими на святі футболу в Катарі. Більше того, як на мене саме нинішня збірна, в якій чимало молодих, талановитих виконавців, найсильніша за роки незалежної України.

— Під час групового раунду вам запам'яталися якісь домашні заготовки у виконанні учасників змагань?

— Ні, передусім, тому, що нині практично нереально чимось здивувати. Вже всі навчилися на доволі високому рівні грати в футбол, тим паче, що в фінальній програмі випадкових учасників уже не буває. На перший план виходить самовіддача, готовність стрибнути вище голови.

— Сьогодні розпочинаються поєдинки плей-офф. Яких матчів будете чекати з нетерпінням?

— Нідерланди — США та Марокко — Іспанія. Мене, зокрема, цікавить, чи зроблять правильні висновки піренейці після фіаско в поєдинку з японцями, коли замість того, щоб шукати найкоротші шляхи до воріт, зосередилися на контролі м'яча.

— Тоді наостанок, кому віддаєте перевагу в боротьбі за чемпіонське звання?

— Бразильцям, французам та аргентинцям, з їхніми зірковими складами. Хоча слід визнати, що навіть ці збірні дуже залежні від гри своїх лідерів — Неймара, Мбаппе, Мессі. Ось чому можливі й несподіванки…

Василь МИХАЙЛОВ