18 листопада 2022 18:50

Павелко каже, що голосував проти Шуфрича та Суркіса як членів НОК. Але в офіційних результатах по Шуфричу – 0 голосів проти

Потужна заява Андрія Шевченка стала справжнім прецедентом в українському спорті. Слідом за легендою футболу своє членство у НОК України призупинив й президент УАФ Андрій Павелко, який у попередньому складі був одним з віцепрезидентів організації.

«Підсумки вчорашньої ХХХVIІ Генеральної асамблеї НОК України викликали величезний резонанс у суспільстві. Що абсолютно закономірно, зважаючи на обрання до складу членів НОК представників забороненої в Україні партії ОПЗЖ.


В той час, як увесь світ бойкотує участь російських спортсменів у змаганнях всіх рівнів, до складу українського олімпійського комітету включають осіб від проросійських політичних угруповувань.


Я особисто голосував проти відповідних рішень», – написав він у своєму фейсбуці.


От тільки проблема: щонайменше в одному голосуванні Павелко точно не голосував проти. Воно стосується обрання Нестора Шуфрича.


Адже, як ми вже пояснювали, Шуфрича обирали у два етапи. Спочатку взагалі розглядали його включення до списків – адже він (точніше, очолювана ним Федерація стрільби з лука) пропустив термін подання кандидатур


У цьому голосуванні було 6 голосів проти – окей, нехай сумнів таємного голосування буде на стороні Андрія Павелка.Але це голосування ще не робило Шуфрича повноправним членом НОК України. Його зробило таким голосування за весь список представників від спортивних федерацій.
У цьому голосуванні... було 0 голосів проти. Нуль. Жодного.І це, насправді, претензія не лише до Павелка – а до абсолютно усіх членів НОК, хто мав право голосу.


Щодо Суркіса теж лишаємо сумнів на користь Павелка – за список із ним було віддано аж 11 голосів проти.При цьому Павелко у минулому складі НОК спокійно працював разом з Григорієм Суркісом. Шуфрич тоді теж був одним з членів НОК.