8 листопада 2022 11:02

Йожеф САБО: "Дай Бог, щоб Мудрика продали хоча б за 25-30 мільйонів євро"

За дивовижним збігом обставин у суперники двом нашим клубам у єврокубках - Шахтарев та Дніпру-1 - вчорашній жереб вибрав представників групи В нинішнього розіграшу Ліги Європи. Як вже повідомлялося, ними стали французький "Ренн" та кіпрський АЕК з Ларнаки відпоідно.

Поділитися думками щодо результатів жеребкування, яке проходило 7-го листопада у швейцарському Ньоні, кореспондент UA-Футбол попросив одного з наших найавторитетніших фахівців – колишнього головного тренера київського "Динамо" та збірної України Йожефа Сабо.

- Що скажете про перспективи "Шахтаря" у суперництві з "Ренном"?

- Для донеччан це нормальний жереб. Побачимо, як вони виглядатимуть пізніше, ближче до матчів із французами. Адже якщо "Шахтар" продасть Мудрика, то цей факт теж матиме значення. Чимало галасу було навколо цього хлопця: мовляв, він вже коштує 100 мільйонів євро. Але це, на мою думку, дуже багато. Дай Боже, щоб донецький клуб продав його за 25-30 мільйонів. Втім, повернімося до "Ренну". Повторюсь: це нормальний суперник, і я гадаю, що пройти його "Шахтареві" під силу. Ми бачили "Ренн" за поєдинками з "Динамо" - це хороша команда. У чемпіонаті Франції вона ділить третє-четверте місця, що свідчить про її високий рівень. Враховуючи, що "Шахтар" має зустрітися із "Ренном" аж у другій половині лютого, час для того, аби тренерський штаб "гірників" вивчив суперника найретельнішими чином, ще є. Цілком можливо, що Ігор Йовічевич поговорить щодо особливостей гри і гравців французької команди із тренерами "Динамо". Хоча можу сказати, що лютий місяць для наших команд традиційно непростий. Я ж бо не знаю, як "Шахтар" буде готуватись до єврокубкових поєдинків та весняної частини чемпіонату. У першій зустрічі гірники повинні приймати суперника на стадіоні, який слугує домашнім. Я так розумію, ним буде "Пепсі-Арена" у Варшаві.

- Хочется вірити, що за три з лишком місяці ситуація у війні зміниться настільки, що домашній матч "Шахтар" проводитиме в Україні…

- Ой, не думаю. Становище важке, дуже важке. Дай Боже, щоб ваші слова збулися і все в нашій країні завдяки перемозі нормалізувалося.

- Якщо все так і станеться, то вип’ємо з такої нагоди по келиху вина.

- (Посміхається). Ви – вино, а я – каву. Я не звик до спиртного, через що мені всі кажуть: "І що ти за чоловік такий?". А я відповідаю: "Не навчили". У нашій багатодітній сім’ї батько та мати не дозволяли мені палити і пити. Що тут поробиш – ось такий вже я є чоловік (посміхається).

- Як оцінюєте шанси "Дніпра-1", який в тому ж лютому зустрінеться у рамках Ліги Конференцій із кіпрським АЕКом?

- Теж нормальний жереб. Вважаю, що "Дніпро-1" пройде ларнакську команду. Обов’язково пройдуть. Принаймні, за станом на сьогоднішній день. А як воно буде через три місяці – дуже важко сказати. Головним чинником у моїй впевненості щодо прогнозу на двораундову дуель з АЕКом є збереження складу "Дніпра-1". Якщо він залишиться взимку незмінним, то дніпряни неодмінно здолають кіпрського суперника. Це футбол – побачимо.

- Зараз у центрі уваги різних скаутів та агентів, які полюють за українськими гравцями, є й двоє представників команди дніпрян - півзахисник Олександр Піхальонок та нападник Артем Довбик. "Дніпро-1" з ними у складі та без них, як кажуть в Одесі, дві великі різниці...

- Так, обоє – хороші футболісти. Я не знаю точно, але цілком можливо, що Піхальонка і Довбика взимку продадуть. Це станеться лише у тому випадку, якщо "Дніпру-1" дадуть ту суму грошей, яка його повністю влаштує. Віддавати гравців безкоштовно недоцільно, адже обох ще треба трохи потримати у дніпровському клубі. Гадаю, що цим футболістам є сенс завершити у складі "Дніпра-1" сезон-2022/23, а влітку готуватись до можливого переходу. Адже у середині чемпіонату висмикувати провідних гравців і продавати їх нераціонально. Той, хто утримує "Дніпро-1", має гроші, яких вистачить для того, щоб зачекати із продажем.


Фото - сайт ТК "Футбол 1/2/3"