19 липня 2022 09:22

Євген КОНОПЛЯНКА: "Я плакав! Коломойський не відпустив до "Ліверпуля" за 25 млн євро"

Український вінгер польської «Краковії» Євген Коноплянка згадав, як у 2011 році із «Дніпра» перейшов до «Севільї» і як зірвалися його трансфери в «Атлетіко» та «Ліверпуль»:


«Тоді міг перейти в «Атлетіко» Мадрид. Дієго Сімеоне стверджував, що бачив мене у складі. Він запитав: «Коли приїдеш підписувати контракт?» Проблема в тому, що «Атлетіко» треба було продати одного гравця, щоби взяти мене. А поки мене напружував 8-й місяць вагітності моєї дружини Вікторії. Я хотів дочекатися, повернутися до України та забрати сім'ю із собою до Іспанії. Я чекав два тижні. А потім зв'язався з агентом: я не можу більше чекати, знайди інший клуб. За дві години він зателефонував: немає проблем, «Севілья» має тобі підійти. Ми уклали угоду.

Я перейшов до клубу, який домінував у Лізі Європи. Тоді він мав 4 перемоги в цих змаганнях. При мені клуб додав ще один трофей, а потім ще один. Звичайно, якщо ви підійдете до 10 людей на вулиці і запитаєте їх: «Ліверпуль чи Севілья?», 9 з них оберуть «Ліверпуль» і лише один – «Севілью». Але це, все одно, великий клуб із великими традиціями. Найвища якість, один із п'яти найкращих брендів в Іспанії.

Це правда, що мною цікавилися «Ліверпуль», «Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сіті», «Челсі», «Арсенал», «Боруссія» Дортмунд, «Ювентус», «Рома».

Зірваний трансфер до «Ліверпуля»? Я плакав! До Дніпропетровська приїхала делегація серйозних людей із Ліверпуля. Ми вечеряли. «Угода здійснена», – сказали вони. Вони готові були заплатити стільки, скільки хотів Ігор Коломойський. Мартін Шкртел написав мені повідомлення: «Ми чекаємо на тебе». Стівен Джеррард також висловив своє схвалення.

Я їздив до Коломойського: «Будь ласка, будь ласка, будь ласка, відпустіть мене, я здійсню свою мрію», – благав я. «Ліверпуль» запропонував за мене 25 млн євро. Багато грошей. Ігор Коломойський виявився невблаганним. Але я не був розчарований тим, що потрапив до «Севільї».