30 червня 2022 16:36

"Рома" хоче зіграти з "Шахтарем", щоб не платити штраф у 300 тисяч євро

Напередодні стало відомо, що італійська «Рома» відмовилася від участі в щорічному Кубку Жоана Гампера, на який раніше отримала запрошення від «Барселони» на 6 серпня.


Наразі каталонський клуб має намір домагатися отримання компенсації від «вовків», проте ті заручилися підтримкою керівництва Європейської асоціації клубів та розраховують «вийти сухими з води».

Натомість на 6 серпня «Рома» збирається організувати товариський матч проти «Шахтаря», який, найімовірніше, відбудеться на Олімпійському стадіоні в Римі.

Як стало відомо Sport.ua, «вовки» давали зобов'язання «Шахтарю» провести спаринг ще в момент підписання контракту з Паулу Фонсекою, за якого заплатили донеччанам компенсацію у 1,5 мільйона євро та гарантували товариський матч перших команд.

Проте з того часу «Шахтар», незважаючи на кілька спроб організувати обіцяний спаринг, так і не досяг свого. У зв'язку з цим керівництво «гірників» порушило питання рубом – або матч буде зіграно влітку нинішнього року, або «Рома» буде зобов'язана заплатити «Шахтарю» штраф у 300 тисяч євро, передбачений контрактом.

Організація товариського матчу з «Шахтарем» замість візиту до Іспанії на Кубок Гампера дозволить «Ромі» убити щонайменше чотирьох зайців:

1. Провести необхідний для підготовки команди до нового сезону спаринг.
2. Зіграти його на домашній арені або десь неподалік в Італії, що мінімізує логістичні витрати.
3. Закрити давній борг перед «Шахтарем» за контрактом та не платити «гірникам» неустойку.
4. Підвищити імідж клубу та всього італійського футболу на міжнародній арені, провівши спаринг із «Шахтарем» у рамках кампанії з підтримки України.

Зазначимо, що офіційне підтвердження проведення товариського матчу між «Ромою» та «Шахтарем» в Італії планується найближчим часом.