25 травня 2022 22:34

Деякі клуби Прем'єр-ліги на зустрічі 27 травня мають намір просити "Шахтар" про створення фонду на основі призових за Лігу чемпіонів

27-го травня відбудеться планова зустріч представників усіх клубів УПЛ та клубів, які претендують на підвищення у класі, а також керівництва УАФ та ПФЛ. На цій зустрічі, зокрема, обговорюватимуть формат та можливості проведення сезону 2022/23 в українській Прем'єр – лізі.


Як стало відомо нашим журналістам з власних джерел, деякі клуби, що не є учасниками єврокубків сезону 2022/23, мають намір прохати "Шахтар" про створення спеціального фонду на основі призових за участь у груповому раунді Ліги чемпіонів. Цей фонд, на думку ініціаторів, повинен забезпечити процес проведення та функціонування розіграшу 2022/23 в українській Прем'єр – лізі в умовах форс-мажору.


Нагадаємо, що "Шахтар" завдяки відстороненню команд з терористичної організації рф, а також вдалому збігу результатів останньої Ліги чемпіонів, отримав пряму перепустку до групи Ліги чемпіонів. За саму тільки участь в турнірі "гірникам" належить отримати від УЄФА понад 15 мільйонів євро. Також до призових відносяться виплати за клубний коефіцієнт, маркетинговий пул та за спортивні результати.


Для довідки: торік, посівши останнє місце в групі Ліги чемпіонів (дві нічиї при чотирьох поразках), "Шахтар" отримав понад 35 мільйонів євро призових.


Крім "Шахтаря", гарантоване місце в груповому раунді єврокубків 2022/23 серед українських клубів отримав "Дніпро-1" (мінімум Ліга конференцій). "Динамо" зіграє у Лізі чемпіонів, але змушене буде проходити три раунди кваліфікації. Можливий варіант, за якого кияни взагалі не зіграють у групі жодного з єврокубків.

"Зоря" та "Ворскла" зіграють у кваліфікації Ліги конференцій. На шляху до групи їм потрібно здолати двох та трьох суперників відповідно.