23 травня 2022 20:47

Сербія підписала декларацію про "невиправдане вторгнення" росії в Україну

Фото - ua.depositphotos.com


Держави Адріатико-Іонічного регіону, у тому числі Сербія, ухвалили декларацію, в якій описали вторгнення Росії в Україну як "незаконне та невиправдане" і висловили прихильність "суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України".


Підписання відбулося на щорічній конференції в Тирані, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Euractiv.

Хорватія, Словенія, Італія, Греція, Боснія та Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Північна Македонія, Албанія та Сан-Марино зібралися у формі Стратегії ЄС для Адріатико-Іонічного регіону (EUSAIR).

У спільній декларації про майбутню співпрацю під егідою Єврокомісії вони перерахували 25 пунктів, перший із яких стосувався війни в Україні.

"Ми, представники урядів (…), найрішучішим чином шкодуємо через незаконну та необґрунтовану агресію Росії проти України (…). Підтверджуємо нашу відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України у її міжнародно визнаних межах (…)", – йдеться у документі.

Декларація не є юридично зобов'язуючим документом і лише виражає спільну політичну позицію сторін, що її підписали.

Декларація була опублікована після зустрічі в Тирані, яка була закрита для ЗМІ, і в ній взяли участь державні секретарі міністерств закордонних справ.

Сербія, як відомо, не вводила санкції проти Росії через її вторгнення в Україну.