15 лютого 2022 14:45

"Готові відсотків на 30": Тренер збірної України назвав ключовий фактор для перемоги над Шотландією в стиковому матчі ЧС-2022

Олександр Шовковський, виконуючий обов'язки помічника головного тренера збірної України Олександра Петракова, розповів, як тренерський штаб проводить підготовку до березневого матчу.


Колишній воротар Динамо і збірної України каже, що частина відомостей про Шотландію отримані і залишається чекати футболістів зі своїх клубів, щоб підготувати їх до ключового матчу сезону:


"Думаю, ми готові відсотків на 30. По-перше, ми не готуємо гравців, їх готують клуби. Нам головне, щоб всі наші гравці прийшли без травм в оптимальній фізичній формі.


І тоді вже ми будемо включатися в роботу: давати всю необхідну інформацію, розповідати, як ми бачимо цю гру, спробуємо її спрогнозувати".


Шовковський згадав відбіркові матчі до чемпіонату Європи-2008. Тоді збірна України хоч і не пробралася у фінальну частину, але свої очки з шотландцями взяла, один раз обігравши їх вдома. Легендарний кіпер вважає, що в цій битві переможе команда, яка краще ментально налаштується на матч:


"Я грав проти Шотландії в далекому 2007 році. Хочу сказати, що просто не буде, тим більше в матчі плей-офф. Ми знаємо, які шотландці самі по собі, яка у них ментальність.


Вони нескорені, волелюбні, намагаються показати себе з кращого боку, як нація. Ми в першу чергу повинні не поступитися їм в мотиваційних речах. Далі вже буде йти стратегія і тактика на гру, і в якому стані будуть наші гравці і суперника. Складових перемоги дуже багато".


"Ми вже маємо по кожному гравцеві Шотландії коротку інформацію, щоб дати нашим гравцям все необхідне, коли вони зберуться. Вони повинні розуміти проти кого гратимуть.


У нас вже є інформація, але поки ми її не можемо ніяк використовувати, а тільки аналізувати, прогнозувати і для себе робити нотатки, щоб доносити гравцям, що ми хочемо від них побачити. Безумовно, - перемогу", - сказав Шовковський в інтерв'ю для програми "Sport Arena" на Youtube.