20 січня 2022 16:16

Томаш КЕНДЗЕРА: "Працюємо над помилками, які допускали в першій частині сезону"

Захисник «Динамо» Томаш Кендзера у розгорнутій версії інтерв'ю розповів про перебіг першого навчально-тренувального збору в Іспанії:


- Ми в Іспанії вже четвертий день, а ще кілька днів працювали в Києві. Також у кожного була своя індивідуальна робота під час відпустки, щоби підготуватися до зборів. Звичайно, тут важко, так завжди буває. Потрібно через це пройти, щоб потім добре грати у чемпіонаті у другій половині сезону.


- Ви проводите по два тренування на день, це дуже важко?


- Так, але нічого страшного, зараз такий час. Попереду ще два збори, але час іде швидко, оскільки ми постійно чимось зайняті.


- На першому зборі робота, в основному, функціональна та силова?


- Так, ми багато працюємо в тренажерному залі з тренером Віталієм Кулибою, робимо вправи на всі види м'язів, щоб під час сезону було менше травм, і щоб гравці були сильнішими.


- Чи працюєте додатково індивідуально?


- Так, крім того, що роблю з командою, я ще маю свою індивідуальну програму – працюю в залі з тренером онлайн, оскільки він із Польщі. Під час відпустки завжди до нього приходжу та готуюся. З ним співпрацюю вже давно, років сім.


– Як вам, як захиснику, це допомагає на футбольному полі?


- Дуже допомагає, оскільки футбол останнім часом змінився, треба мати фізичну перевагу над суперниками та використовувати цю якість. Зараз усі працюють над силою, тож і на фланзі, і в центрі захисту мені треба бути добре підготовленим фізично.


- У перші дні збору Мірча Луческу окремо працює із захисниками, що саме він каже вам робити?


- Працюємо над помилками, яких припускалися у першій частині сезону, тренер багато нам підказує з приводу того, як ми маємо грати, що він хоче від нас бачити. Також багато працюємо над тим, як виходити з оборони в атаку з м'ячем, як виходити з-під пресингу суперника, як захищатися. Ця робота дуже важлива, ми всі рухаємось в одному напрямку.


- Луческу навіть сказав, що зупинятиме тренування, щоб показати, як треба діяти…


- Так, він іноді так робить, розповідає, чого очікує від нас, і це дуже добре, бо футболісти розуміють, чого хоче тренер.


- Як можете оцінити свій рівень за останні два сезони з того часу, як команду очолив Луческу? Чи значно додали?


- Думаю, за Луческу зростання всіх футболістів пішло вгору, рівень усієї команди підвищився, і я, як футболіст, також індивідуально виріс, отримав більше досвіду, і добре почуваюся на полі.


- Чи з нетерпінням чекаєте на товариські матчі?


- Так, завтра вже починаємо спаринги. Напевно, у нас їх буде багато під час трьох зборів, і вони добре підготують до офіційних ігор.


- Як вам умови в Іспанії – поля, готель?


– Все супер, немає слів. Нам все подобається, рівень найвищий.


- Чи коштували вже іспанське вино, хамон, паелью?


- Вина, звичайно ж, на зборі бути не може, а паелью на обід чи вечерю якогось дня їли. Я люблю все їсти.