18 жовтня 2021 23:16

Роберто ДЕ ДЗЕРБІ: "Тільки дурень не хвилювався б перед матчем з "Реалом"

Головний тренер «Шахтаря» Роберто Де Дзербі поділився очікуваннями від матчу третього туру Ліги чемпіонів проти «Реала» (19 жовтня):


- Що найбільше вас турбує перед завтрашнім матчем?
- Коли граєш проти «Реала», тебе турбує все. Тільки дурень не хвилювався б перед таким матчем. Головне для мене - подивитися, настільки ми додали, стали сильнішими. Мене хвилює, щоб моя команда грала сміливо, з максимальною концентрацією і увагою.

- Ваша команда намагається грати в контроль м'яча і диктувати свої умови. Але завтра вам грати з «Реалом», у якого дуже сильний півзахист. Чи будете ви завтра грати в атакуючому стилі, чи більш обережно?
- Залежить від того, з якого боку подивитися на це. Проти команди, яка любить тримати м'яч, є два способи зіграти: або просто оборонятися, або спробувати відібрати м'яч, тому що тримати м'яч у себе - це вже оборона. Завтра подивимося, який варіант ми виберемо.

- Чи аналізували ви минулорічні матчі з «Реалом»? Чи консультувалися з Луїшем Каштру? І який результат буде для вас прийнятним завтра?
- Я не аналізував минулорічні матчі. Я їх бачив, але не аналізував. І не говорив з Каштру. В цьому немає сенсу - кожен рік команди міняються, і «Реал», і «Шахтар». Кожну гру ми намагаємося виграти, але поразки - теж частина футболу.

- Вашу гру асоціюють з «тіки-такою» Пепа Гвардіоли. Ви в цим згодні? І чи є місце такому футболу в наш час?
- Футбол прекрасний тому, що кожен бачить його по-різному. Я не хочу копіювати якусь команду. Кожен пропонує той стиль гри, в який він вірить. Команди показують той футбол, який від них вимагають тренери.

Моя команда грає в той стиль, який я хочу. У нас технічна команда, яка любить атакувати. Ті команди, які грають в більш вертикальний і силовий футбол, грають так тому, що у них гравці з іншими характеристиками.

- Можете охарактеризувати Карло Анчелотті та його нинішній «Реал»?
- Анчелотті написав історію італійського футболу - і як гравець, і як тренер. Для нас, італійських тренерів, Анчелотті - приклад для наслідування, багато хто на нього орієнтується. Він багато років тренує великі команди, великих гравців, і перемагає з ними. Тому, можу сказати про нього тільки хороші речі.

«Реал» - дуже сильна команда, в ній багато чемпіонів, і вони приїхали перемагати. Вони також будуть намагатися грати в свій футбол.

- Ви вже зустрічалися з Анчелотті в Серії А. Які спогади у вас від тих матчів? Хочете обіграти його зараз і завершити те, що почали тоді?
- Анчелотті тренував «Наполі», це велика команда, її було важко обіграти. Це не поєдинок Де Дзербі - Анчелотті, це матч команд, в кожній з яких багато сильних гравців. Ми обидва італійські тренери, тренуємо іноземні команди, але це не наше особисте протистояння.

- Хто буде компенсовувати відсутність Траоре? Чи тримаєте ви в голові опцію Дентіньо, у якого хороша статистика матчів проти «Реала?
- Це питання я зрозумів навіть без перекладача (сміється). Але зараз не підходящий момент говорити, хто зіграє. У нас є Сікан, Фернандо, Дентіньо, Педріньо. Зіграє хтось із них, можу вам підказати.

- Каштру зміг обіграв «Реал» двічі. Чи є у вас «пунктик» в голові - обіграти «Реал»?
- У минулому році «Шахтар» провів дуже сильний груповий етап. Але в цьому році все по-іншому. «Шахтар», «Інтер», «Реал» - всі змінилися. Мені б хотілося обіграти не тільки «Реал», а й «Інтер» з «Шерифом». Я завжди хочу перемагати.