16 травня 2021 16:06

ДЮФЛУ U-16. Элит-лига. "Шахтер" - "Динамо" 1:1

У суботу, 15 травня, відбулися матчі 8-го туру другого етапу Еліт-ліги ДЮФЛ.

У рамках цього туру динамівські команди U16 та U14 (футболісти 2005-го та 2007-го років народження) зустрічалися з принциповими суперниками з донецького «Шахтаря». Першими свій виїзний матч у Щасливому провели старші гравці «біло-синіх» під керівництвом Євгена Ястребінського та Андрія Фартушняка.

Незважаючи на виїзний для себе статус поєдинку, «біло-сині» зі стартових хвилин заволоділи ігровою ініціативою та швидко втілили її в забитий м’яч. Вже на 3-й хвилині після передачі з глибини поля Максим Зоренко змістився з лівого флангу в центр, увійшов до штрафного майданчика «гірників» і ефектним ударом в дальню «дев’ятку» перекинув голкіпера, відкривши рахунок – 1:0.

Невдовзі Дмитро Кремчанін «обікрав» захисника «Шахтаря» метрах у 20-ти від воріт і ледь не збільшив перевагу динамівців – однак у цьому моменті Кравець врятував ворота донеччан.

«Шахтар» намагався відповідати позиційними контратаками, поступово заволодівши м’ячем, однак до воріт Косача нашим суперником просуватися не вдавалося, оскільки динамівці надійно та зосереджено діяли в захисті, не залишаючи вільних зон. Тож у першому таймі боротьба точилася здебільшого в центрі поля – Косачу не доводилося часто вступати в гру. Статус дербі підтверджувався і досить жорсткими єдиноборствами, в одному з яких вже після перерви травму отримав Назар Янчишин, котрий зміг покинути поле лише з допомогою медиків.

Друга 40-хвилинка, якій передував рясний дощ у перерві, почалася з ще одного гострого моменту від динамівців – Дзень завдав потужного удару здалеку, однак направив м’яч повз площину воріт. А трохи пізніше після пострілу від Маткевича ігровий снаряд лише на метр розминувся зі стійкою. Контрвипад «Шахтаря» завершився небезпечним ударом зблизька від Якименка, на який встиг зреагувати Косач.

На екваторі другого тайму «гірники» ввімкнули високий пресинг і кинули великі сили на атаку, в результаті чого заробили пенальті – на 73-й хвилині капітан «Шахтаря» Антон Дрозд увірвався до штрафного «Динамо» та був збитий захисниками. 11-метровий впевнено реалізував Євген Янович, розвівши м’яч і голкіпера киян по різних кутах воріт.

Кінцівка матчу видалася нервовою та напруженою: гра проходила на зустрічних курсах і обидві команди мали шанси, щоб вирвати перемогу. Фінальний свисток застав киян в атаці, однак зафіксував нічию – 1:1.

Динамівці у віковій категорії U16 набрали 22 очка після 8-ми турів і закріпилися на першій позиції у своїй групі, тоді як «Шахтар» має в своєму активі лише 8 очок.