3 липня 2019 10:05

Руслан КОСТЫШИН: "Значительных кадровых изменений в "Колосе" не будет"

Наставник «Колоса» запевняє, що дебютний сезон в УПЛ почне та сама команда, котра навесні виступала в Першій лізі


— Руслане Володимировичу, у нашому футболі є давня «традиція»: клуб, який підвищується в класі, різко змінює склад, що не завжди спрацьовує. Отже, наскільки серйозні кадрові зміни очікуються в «Колосі»?

— У нашого клубу — свої традиції. Одна з таких — шанобливе ставлення до футболістів і розуміння: той, хто заслужив, має грати. За весь час свого існування, підвищуючись у класі, радикальних змін «Колос» не переживав. Тому можу з упевненістю сказати, що значних кадрових коливань не буде: новий сезон почне та сама команда, котра грала навесні поточного року. А от уже в ході Чемпіонату побачимо, чи потрібні нам зміни.


— Минулого сезону однією з характерних рис Вашої команди був доволі віковий склад. А футболісти «з досвідом», із одного боку, надійні, проте з другого — від них навряд чи можна чекати фахового прогресу…

— Це ще одна традиція й одночасно моє бачення футболу. В «Колосі» завжди ставка робилася на такого типу виконавців. Справді, я усвідомлюю, що через цей фактор, можливо, у нас будуть ті чи інші труднощі, але то тільки життя покаже. От заслужила людина пограти в УПЛ, то що, треба шукати когось молодшого лише тому, що він молодший?


— Іншою характерною рисою ковалівців — цього разу беручи ігровий план — є вражаюча здатність швидко виходити з оборони в напад. Інколи виникає думка, що цьому елементу гри приділяється основна увага на тренуваннях. Чи так це насправді?

— Тут треба розглянути два окремі моменти. Так, ми справді добре виходимо із захисної фази гри в атакувальну. Проте, з другого боку, ми майже не забиваємо м’ячі після таких виходів. Чому? Мабуть, тому, що в Першій лізі зазвичай ми грали «першим номером», тобто більше атакували. Тепер, виступаючи в УПЛ, напевно доведеться багато оборонятися, тому маємо вдосконалити цей тактичний прийом


— Чим іще може здивувати «Колос» у плані тактики?

— Мені здається, у сучасному футболі ніхто нікого не може здивувати. Нам треба просто брати очки.


— Кіпера ковалівців Антон Яшков вважають найсильнішим у Першій лізі впродовж кількох останніх сезонів. Деякі експерти вважають, що він може стати одним із відкриттів і в Чемпіонаті УПЛ. На Вашу думку, хто ще з підопічних здатен приємно вразити нашу громадськість?

— Не хотів би називати прізвищ, виокремлюючи когось. Це не коректно. Так, маємо футболістів, які постійно прогресують. Маємо тих, хто стабільно виступає й не опускає підняту планку. Є ті, кому треба попрацювати над собою. Під час сезону все буде видно.


— Відомо, що принаймні рік «Колос» не гратиме вдома. Наскільки значна ймовірність, що незабаром клубний стадіон відповідатиме всім вимогам УПЛ?

— Буквально нещодавно у нас почалася перебудова «Колосу». Офіційно це реконструкція, але фактично йдеться про зведення нової споруди. Швидкість здачі об’єкта в експлуатацію залежить від будівельної компанії.