ФФУ хочет увеличить количество арбитров и повысить качество их подготовки
Після 2,5 років активної роботи сеньйора П.Колліни в Україні, перед ним та українськими суддями постали нові завдання щодо реформування та розвитку арбітражної системи. За перші 100 днів роботи нової команди Федерації футболу України набули розвитку нові тенденції − відкритість та прозорість в роботі. З вересня 2012 року був взятий курс на створення нового рівня підготовки вітчизняних рефері − започаткування «Національної школи футбольного арбітра», яка розпочне роботу у січні 2013 року. Як і раніше, серед пріоритетів залишається оперативне корегування програм з підготовки суддів, приведення їх до норм УЄФА та оцінювання поточної роботи арбітрів у професіональному футболі.
Крім цього, Колліна та нова адміністрація ФФУ на чолі з Коньковим, стали ініціаторами прямих форм спілкування і обміну думками з керівниками команд та футбольних клубів. 16 жовтня куратор суддівського корпусу зустрівся з головними тренерами команд Прем’єр-ліги, а півтора місяці потому − з власниками та представниками власників клубів найвищого дивізіону. Вони залишилися задоволеними зустріччю, а у підсумку заявили про всебічну підтримку дій Колліни.
Про актуальні питання, які вирішуються останнім часом, П’єрлуїджи Колліна особисто розповів прес-службі ФФУ:
- Останні 3 місяці були досить насиченими для комітету арбітрів. Окремо я хотів би виділити 2 події, які, як на мене, найкраще можуть охарактеризувати перші 100 днів з моменту приходу Анатолія Конькова на посаду президента ФФУ: 16 жовтня в Федерації футболу України відбулась зустріч керівництва Федерації з тренерами команд Прем’єр-ліги. В рамках даного заходу було також організовано зустріч керманичів клубів з представниками комітету арбітрів. Я завжди був прихильником того, що обмін думками є надзвичайно корисним, що і було підтверджено цією зустріччю: тренери вперше мали змогу особисто висловити свої ідеї, критику та думки про позитивні зміни. Самі тренери після зустрічі розповіли про свої враження представниками мас-медіа − Юрій Максимов, Мирча Луческу, Анатолій Демяненко, Роман Григорчук та інші давали коментарі журналістам. Олександр Севідов, Віталій Кварцяний також відзначили користь даної робочої наради та дали їй високу оцінку. Тож ця зустріч була надзвичайно ефективною для нас. Другим моментом, який я хотів би виокремити − зустріч керівництва ФФУ з президентами та представниками клубів, яка також була надзвичайно продуктивною та корисною для всіх. Також, я хотів би окремо відзначити створення нового проекту "Національна школа футбольного арбітра", який стартує на початку січня 2013 року та буде функціонувати на всій території України з представництвом у кожній області. Метою даного проекту є зростання кількості арбітрів. Зараз в Україні 1400 арбітрів, а в Німеччині − 80000. Звичайно, ми ніколи не досягнемо такої високої позначки, але ми повинні докласти всіх зусиль, щодо збільшення цієї кількості. Координатором даного проекту є голова комітету арбітрів ФФУ Василь Мельничук.
Про підвищення рівня арбітражу свідчить і статистика щодо зростаючої кількості призначень українців на міжнародні матчі. З початку вересня до сьогодні 25 українських рефері та їх асистенти провели 18 матчів міжнародного рівня. Серед цих ігор − три матчі групового турніру Ліги Європи та три зустрічі у рамках відбірного раунду ЧС-2014.
Станом на кінець 2012 року в Україні працюють 10 арбітрів ФІФА - 7 чоловіків та 3 жінки. За попередньою інформацією, ще два рефері поповнять цей список наступного року.