7 березня 2012 11:24
11

За три месяца до Евро болельщики все еще курят на "Олимпийском"

4 березня 2012 року проект "Київ без тютюнового диму" здійснив моніторинг НСК "Олімпійський" під час першого офіційного футбольного матчу "Динамо" – "Арсенал". Результат – за три місяці до Євро-2012 на "Олімпійському" і досі не дотримуються закону. Вболівальники курили скрізь, порушуючи правила поведінки на стадіоні, міське і національне законодавство, яке забороняє курити на відкритих і закритих спортивних спорудах.

Під час матчу вболівальники курили і в чаші стадіону, і біля входів до секторів у так званій "галереї", і біля "фаст-фудів" та туалетів. Знаки про заборону куріння чи спеціально відведені для цього місця були відсутні, а стюарди не володіли ніякою інформацією щодо таких місць і на вказані порушення не реагували.

– Деякі вболівальники безперешкодно курили на трибунах, не звертаючи жодної уваги на дітей, які сиділи поруч і відтак протягом двох годин змушені були дихати шкідливим сигаретним димом. Досить погана ситуація була помічена біля входу до секторів, в так званій "галереї" стадіону: там на початку матчу і під час перерви велика кількість вболівальників викурювали по декілька цигарок, за рахунок чого тютюновий дим стояв стіною, а люди, які прийшли до магазинчиків (фаст-фудів) поїсти і випити кави, не могли там знаходитись, – каже юрист проекту "Київ без тютюнового диму" Петро Король, який відвідав футбольний матч. – Бездіяльними були і стюарди, які працювали під час матчу – я спеціально спостерігав і не помітив жодного випадку реагування чи зауваження порушникам. На моє запитання, де саме на стадіоні розташовані місця для куріння, а де курити заборонено, у відповідь звучало "ми не знаємо".

Ще однією проблемою на стадіоні є відсутність інформації для вболівальників  про повну заборону куріння на стадіоні. По-перше, на стадіоні не було помічено жодних табличок "Куріння заборонено", а перед початком і під час перерви матчу диктором не було оголошено, про те, що куріння на стадіоні заборонено.

Цікаво, що недавно Федерація футболу України поінформувала громадськість, що вже вживає необхідних заходів з недопущення куріння на стадіонах. Зокрема, ФФУ своїми листами до ОПФКУ "Прем'єр ліга" та Професійної Футбольної Ліги попередила клуби "про необхідність вжити усіх заходів із безумовного виконання вимог, передбачених Регламентними документами, а саме з негайного навчання обслуговуючого персоналу в контексті залучення останніх у якості стюардів для обслуговування футбольних матчів. На всіх матчах чемпіонату України до їх початку та у перерві дикторами обов'язково доводиться до глядачів заборона куріння на стадіонах" (лист від Федерації футболу України із вищезазначеною інформацією додається).

Проект "Київ без тютюнового диму" і громадські організації з Коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну" неодноразово звертали увагу керівників ФФУ, ФК "Динамо Київ", НСК "Олімпійський" на постійні порушення, а також на необхідність вжиття негайної заборони куріння, зокрема, на головній спортивній арені України і особливо перед чемпіонатом Європи з футболу.

– Зараз ми звернулися до цих організацій повторно із відкритими листами. Закликаємо усувати порушення, звертати увагу вболівальників на повну заборону куріння по всій території НСК "Олімпійський", навчати осіб (стюардів), які будуть відповідальні за порушення правил поведінки на стадіоні у контексті вживання тютюнових виробів; робити дикторські оголошення про те, що куріння на стадіоні заборонено, – додає Петро Король. – Окрім того, UEFA офіційно оголосила про впровадження повної заборони на тютюн на всіх гостьових стадіонах Євро-2012. За три місяці до Євро ми повторно закликаємо Федерацію футболу України та НСК "Олімпійський" нарешті впровадити на практиці повну заборону куріння під час усіх футбольних матчів і потурбуватись про здоров'я вболівальників.

Довідка

Відповідно до статті 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" No. 2899-IV від 22.09.2005 р, забороняється куріння тютюнових виробів на спортивних майданчиках.

Рішенням Київської Міської Ради No. 246/246 від 18.09.2008 р, повністю заборонено вживання тютюнових виробів на відкритих та закритих спортивних спорудах.

Статтею 1 Закону України "Про фізичну культуру та спорт" No. 3808-XII від24.12.1993 рокудається визначення спортивної споруди, відповідно до якого, спортивна споруда – це нерухоме майно, призначене для заняття фізичною культурою та спортом. Футбольний стадіон є відкритою спортивною спорудою, адже всі футбольні матчі проходять на відкритому повітрі.

Будемо!!! ))) Свого часу на арені було, пардон, три (!) туалети.Зараз під кожним сектором.Що заважає менеджерам Олімпійського створити дві-три зони для курців? За межами трибун, але в межах арени.Я палю.Чому пиво дозволяється а цигарка ні? Існують зони фаст-фуду з пивом, чому не відокремити певні місця для курців....
Значить будемо кидати...)))
:((( Уход со стадиона за пять - десять минут проблема очень давняя.В 85-86 гг.,когда сто тысяч зрителей было явлением обычным, а общественный траснпорт не сильно радовал( как и сейчас),люди убегали в надежде успеть к закрытию метро Респ.стадион..В принципе проблема такого отношения к футболу - комплексная.Во-первых, надо работать с болельщиками мотивируя их присутствие до финального свистка.Как пример - трансляция послематчевой прессухи на арене(конечно и в нете можно дома прочитать) так было перед возращением ВВЛ в 95-96 гг..Реальный фейс-контроль на входе, пусть билет будет на 10гр. дороже зато с определённой гарантией отсутсвия рядом в секторе людей в неадэкватном состоянии..Полная убёжденность болельщика в том, что покинуть стадион он может в максимально короткий срок после окончания игры, а уход раньше дурной тон и экономия времени равна нулю..И наконец самое эффективное для братьев-славян это внушительные штрафы за курево, за появление на арене в нетрезвом состоянии..С матом сложнее : пока не поднимется общий уровень культуры в обществе, бороться будет сложно...
на самом деле - ЗАИПАЛИ СУКИ курить..... МЛЯ 2 по 45 нельзя потерпеть? Как это достало. Одно тупое создание материт игроков при каждом случае (зря сделали дешевые билеты) другие за 5 минут до окончания валят со стадиона (это вообще не болельщики, а паразиты какие-то) а основная масса СЕМЕЧКИ плюет (село ебанное) и курит (им похуй остальные) Приближаемся к Европе.....
Сховати
Как мера по приближению к Европе – бан вам за мат в общественном месте.
А чем Вы лучше??? С такими комментариями? Общий уровень культуры в государстве формируется не на стадионе...В семье, в классе школы, во дворе и в сознании..Легче всего гонпиков матом обложить на сайте, а взять за ухо или в репу дать??? Пост - ответ на монолог от 16:11 FCDK.
Сховати
дать по уху всем уходящим со стадиона?)))
Ага, в поездах тоже запретили курить и что этот запрет кто-нибудь выполняет? В этой долбаной стране людей сначала подсадили на дешевое курево, затем подняли цены на акциз и преспокойно на этом наживаются, причем обе стороны - государство и табачные компании в ажуре. А вот такими пропагандисткими листовками можно только детей напугать.
Сховати
Самое смешное, что в поезде Киев-Донецк, после Артемовска постоянно курсирует милицейский патруль, составляет протоколы и штрафует! курильщиков.
Сховати
пусть штрафует! В ответ "deneg.net" Штраф наложить может только СУД, а мусор пусть составляет административное правонарушение.
Я, к сожалению, не был на "Олимпийском", я в это время был в Донецке и посетил матч Шахтер-Днепр. На территории Донбасс-Арены не курят! Это превращает поход на стадион в приятное времяпрепровождение, совсем другая атмосфера и другое восприятие игры. Я с удовольствием ходил бы со своими детьми на такой стадион.(Не на Шахтер, а на свою любимую команду Динамо!) Рассказывают, что за три-четыре игры жесткого прессинга искоренили курение на трибунах Донбас-Арены и возле фаст-фудов, сейчас это воспринимается нормально. Народ прячется в туалетах и пытается там курить.