16 июня 2024 12:14

Виктор ЛЕОНЕНКО: "Бражко хороший, но еще просто молодой и опыта не хватает"

17 червня збірна України стартує на Євро-2024 матчем проти Румунії. Також у суперниках нашої команди – Бельгія та Словаччина.


Сайт Sport-express.ua поспілкувався із Віктором «кіллером» Леоненком про його очікування від чемпіонату Європи, який проходить на полях Німеччини.


«Ця збірна України найсильніша в історії? Коли роблять такі заяви, то виходить, що Шева і Ребров слабаки»


– Вікторе Євгеновичу, хто, на вашу думку, виграє Євро-2024?

– Я думаю, Франція або Англія. Ці збірні найсильніші за складом на чемпіонаті Європи. Єдине, що їм може завадити – це травми.


– Хто з-топ збірних провалиться на Євро?

– Мені здається, проваляться іспанці або італійці. Можливо – в підсумку німці. Чемпіонати говорять самі за себе. Ви ж бачите, у що зараз грає Баварія. В Італії, напевно, половина збірної з Інтера буде. Але я б не хотів, щоб сильні команди провалювалися, тому що на інші вболівальники можуть не ходити. Також цікаво подивитися, що буде з Португалією.


– А ви за кого будете вболівати на Євро?

– За Україну, звичайно!


– А крім нашої збірної?

– Я вболіваю за якість футболу. Хто буде добре грати – за того буду і вболівати. Це ще, якщо вдасться подивитися Євро, а то світло – то є, то немає.


– Багато експертів розхвалюють Україну, кажуть, що ми можемо мало не до фіналу Євро дійти. Вірите в це?

– Так можуть говорити тільки «чайники», тобто – непрофесіонали. Вихід із групи для нашої команди буде вже суперрезультатом. Ви потім зателефонуйте цим експертам і запитайте: «Чому ми не виграли Євро?». Цікаво, що скажуть у відповідь.


– Ви згодні з твердженням, що у збірної України зараз найсильніше покоління в історії?

– Таке кажуть не від великого розуму. Щоб вважатися найсильнішою командою, треба щось виграти. Коли роблять такі заяви, то виходить, що Шева і Ребров слабаки. А кращої зв'язки в нападі в нашої збірної ніколи не було! Туди ж можна додати Лужного і Шовковського. Як тоді сьогоднішня збірна може бути найсильнішою? Яремчук у запасі сидить, Мудрика постійно критикують. Та він і з Молдовою примудрився зганьбитися – скільки браку зробив!


Я йому вже навіть нове прізвисько придумав. Раніше я його називав «Мішка 70», а зараз він у мене «регбіст». Дивишся на нього, а йому весь час поля мало, і він постійно за ворота забігає, як регбісти в падінні.


– Тобто, ви не вражені матчем проти Молдови?

– А що там можна було побачити? Молдова – дуже слабка команда, і матч проти них нічого не дав. Хоча Ребров там награвав склад на Румунію. Навіть мій кіт Аватар уже знає, хто в нас вийде. Єдине питання: чи зіграє Миколенко? Якщо ні, то замість нього вийде Зінченко. Ну і в нападі, найімовірніше, з перших хвилин гратиме Довбик.


«Зірки збірної України? Поки що це Довбик і Циганков, які класно провели сезон у Жироні. Усі інші – то грають, то ні, або травмовані»


– Зараз дуже багато хвалять Шапаренка в збірній. Як він вам?

– Хвалити треба, якщо багато забиваєш і віддаєш! Ось Судакова визнали найкращим футболістом сезону в УПЛ, а в нього всього шість голів і чотири асисти, і це в нашому-то чемпіонаті! І це при тому, що він грає в Шахтарі – чемпіоні країни!


У нашому чемпіонаті неможливо зрозуміти, чи класний Шапаренко. Навіть у такій слабкій першості Динамо примудряється друге місце займати. Чемпіонат Європи та єврокубки покажуть, чи дійсно Шапаренко класний.


– Яких зірок ви бачите у збірній України? Хто з наших може вистрілити на Євро?

– Поки що це Довбик і Циганков, які класно провели сезон у Жироні. Усі інші – то грають, то ні, або травмовані. Більше нікого виділяти! А взагалі я чекаю від усіх наших гравців, що вони вистрілять на Євро і поїдуть до Європи. Зараз, слава Богу, з українських клубів відпускають, а не так, як раніше.


– До речі, основні претенденти на Довбика – Атлетіко і Мілан. Куди порекомендуєте переходити Артему?

– Йому краще залишитися в Іспанії, тому – Атлетіко. У Ла-Лізі технічний футбол і Довбик уже знає цей чемпіонат. А в Італії йому доведеться все починати заново. Тим більше, Мілан грає не так упевнено, як Інтер. Проблемою для Довбика може бути те, що в наступному сезоні йому буде складніше забивати, тому що всі суперники будуть до нього готуватися. Але я сподіваюся, що він підтвердить свої бомбардирські якості.


«З такими командами, як Молдова, Ярмоленко ще може зробити результат, а з іншими – навряд чи»


– Що думаєте щодо ветеранів, Степаненка та Ярмоленка. Ще тягнуть рівень збірної?

– Якщо грає Степаненко, то це означає, що Бражко слабший за Тараса.


– Бражко – це улюблений гравець Йожефа Сабо.

– Так я ж не сперечаюся, він хороший, але ще просто молодий і досвіду не вистачає. Також Бражко жорстко відбирає і може не зіграти всі 90 хвилин через вилучення.


Що стосується Ярмоленка, то з такими командами, як Молдова, він ще може зробити результат, а з іншими – навряд чи. Тим більше, я думаю, що майже всі ігри на Євро ми будемо грати від оборони на контратаках. Втім, це стосується більшості команд, тому що на чемпіонатах світу та Європи всі грають з деяким побоюванням.


– Як думаєте, хто займе місце в воротах збірної України?

– Лунін, звичайно! У збірній України всі хороші воротарі, але Луніну довіряє Ребров. Проте не варто забувати, що Лунін грав у Реалі тільки через травму Куртуа. Моя йому порада – Луніну потрібно йти з Реала, якщо він хоче постійно грати.