21 января 2021 20:08
Эмиль КАРАС: "Луческу даст каждому игроку почувствовать доверие тренера"

Асистент головного тренера «Динамо» Еміліан Карас прокоментував другий контрольний поєдинок киян на зборі в ОАЕ проти білоруського «Шахтаря» (Солігорськ), у якому наша команда перемогла з рахунком 2:0:

- З нашого боку була хороша гра - хлопці добре рухалися і в першому, і в другому таймі, добре контролювали м'яч і диктували свої умови. На жаль, у першому таймі ми створили дуже мало моментів, хоча м'яч до штрафного майданчика суперника доводили, але далі не ризикували - не подавали і не прострілювали. Над цим потрібно попрацювати.

У другому таймі діяли активніше, краще подавали кутові, заробляли стандарти, добре виходили із захисту в контратаки, могли забити ще. Загалом обидва тайми пройшли під нашу диктовку, ми зіграли непоганий матч.


- Пара центральних захисників Попов і Сирота експериментальна?

- Мірча Луческу на ранковій розминці сказав, що у нас запасних гравців немає - усі основні, і що будемо грати змішаним складом, тож у всіх буде ігровий час і можливість проявити себе, як, наприклад, зробив Клейтон. Луческу дасть кожному гравцеві відчути довіру тренера. Повторюся, говорити про основу і запас не доводиться.


- Як оціните виконання Клейтона в моменті, коли він забивав м'яч?

- Циганков добре виконав подачу з кутового на дальню стійку, Кендзьора вдало скинув м'яч. Словом, зіграли роль командні взаємодії, чого не вистачало в першому таймі. Хоча до перерви м'яч ми контролювали навіть краще, ніж після неї, але, на жаль, доходячи до штрафного майданчика, не ризикували: не грали у вільні зони або за спину захисникам суперника і не шукали шлях до воріт, тому і не створили моменти. У другому таймі з цим було краще: були хороші атаки з хорошими взаємодіями гравців і відмінні комбінації. Тобто, у плані створення моментів і реалізації виходило набагато краще. Також відзначив би хороший рух і гру Влада Супряги.

- З чим пов'язаний вихід Миколенка у зону півзахисту у другому таймі?

- З тим, що Андрієвський зіграв перший тайм і трохи більше половини другого. Щоб розподілити навантаження більш рівномірно, Луческу випустив Миколенка. Не знаю, чи грав він на цьому місці раніше, але у нас футболісти повинні вміти грати на будь-якій позиції.


- Як оціните дебют Ваната за першу команду «Динамо»?

- Луческу хотів його випустити і раніше, але складно міняти футболіста, який грає всього 45 хвилин. Ванат - дуже талановитий хлопець, проти «Шахтаря» він вийшов і першим же дотиком міг забити. У нього усе попереду, найголовніше, щоб продовжував працювати, тренуватися, рости. Усе залежить від нього. Головний тренер завжди буде довіряти молодим і не тільки - головне, щоб вони виправдовували цю довіру.


- Як змінилися плани команди у зв'язку зі скасуванням третього контрольного матчу з «Аджманом»?

- Робота з пошуку заміни суперника ведеться, але, якщо нікого не знайдемо, зіграємо двохсторонку між собою або просто проведемо тренування. Усе буде залежати від організаторів та від того, як головний тренер оцінить стан наших гравців, і від рішення, яке він прийме.

- З чим пов'язана відсутність Вербича в заявці?

- Вербич і Белуце мають зробити МРТ. Накопичується втома - це нормально для щоденних дворазових тренувань на зборах.