31 октября 2018 12:17
9
Николай НЕСЕНЮК: "Что выбрать детям из Донбасса - играть в "первенстве ДНР" или не играть в футбол вообще?"

Директор департамента по связям со СМИ «Динамо» Николай Несенюк в своем Facebook написал о футболистах, которые играют на оккупированных территориях Украины.


"Коли я вірно зрозумів, Федерація футболу України налаштована на рішучу боротьбу проти футболістів, які грають у змаганнях самопроголошених «республік» на окупованій території Донецької та Луганської областей.


Цим футболістам загрожує пожиттєва дискваліфікація та заборона виступати у змаганнях на території не окупованої України.

Ніби все правильно і патріотично, але є нюанс, як казав був Чапаєв у старому анекдоті. У дітей, які опинилися на окупованій території, немає вибору. Вже п’ятий рік вони змушені ходити до школи, де їм викладають «історію маладой рєспублікі» та втовкмачують люту ненависть до України та всього українського. Ну немає у цих дітей іншої школи! Так само ці діти хочуть займатися спортом, зокрема грати у футбол. Де їм це робити? Може ФФУ присилає для них автобуси і вивозить для тренувань на підконтрольну територію?

Таким чином діти, наприклад 2000 року народження, вже п’ятий рік живуть під окупацією. Точніше, дітьми вони були 2014-го, коли все почалося. Тепер вони дорослі. Серед них є футболісти. Де їм грати у футбол? Що вибрати – грати у «першості ДНР» чи не грати у футбол взагалі? А тим часом, зігравши хоча би один матч у цій смішній аматорській першості, вони ризикують автоматично потрапити під довічну дискваліфікацію від Федерації футболу України. За що? За те, що ті, хто два десятиліття сіяв на Донбасі ненависть до України, переїхали до Києва і прекрасно себе почувають? Чим завинили футболісти Луганська та Донецька? У чому винні шахтарі (справжні, а не бразильці із мільйонними контрактами), які по вихідних грають у футбол?

Як на мене, все мало би бути навпаки! Футболістам із окупованих територій слід було би надавати усілякі преференції у тому разі, коли вони виявляли бажання грати у футбол на материковій України. Чи за збірні, чи за клуби, залежно від кваліфікації. Вони ж громадяни України, чи не так? І участь у змаганнях на окупованій території не повинна ставитися їм у провину. Я не про тих, хто втік від своїх «уболівальників» навесні 2014-го і тепер комфортно розміщені у столиці. Я про тих, хто тепер ганяє м’яча на донецьких та луганських стадіонах. Може серед юнаків, що виступають на «першість ДНР», є футбольні таланти рівня Віктора Коваленка? Чи маємо ми право їх втрачати? Відштовхувати їх та карати за те, у чому вони не винні?

Висновок – питання статусу футболістів на окупованих територіях має бути якнайшвидше урегульовано Федерацією футболу. Щоб чітко розділити тих, хто виступами у фейкових змаганнях окупантів, свідомо підтримує агресію Росії проти України, і тих хто просто грає у футбол там де народився і виріс. В українському Донбасі.

Розумію, що Федерація зайнята вимірюванням довжини плювків футболістів київського «Динамо». То може відволіктися і зайнятися справою? Щоб не було скандалів та несправедливо ображених."


Микола НЕСЕНЮК


Такие толерантные дебилы погубят Украину
Опечатка:....высер

Очередной вымер Деда Панаса
И да, и нет. Дети не несут ответственности за родителей, но, к сожалению, могут понести на себе последствия пагубных решений родителей. Если я как отец принимаю решение бросить денежную работу в поисках какой-то авантюры дети не виноваты, но на себе все "прелести" моего решения они прочувствуют. Так и здесь. Понятно, что не все родители или деды стояли с тряпками днровскмими на митингах, понятно, что не все порвали паспорта украинские или плевались на флаг..но, к сожалению, есть последствия выбора многих людей. Да и в 15-17 лет, наверное, уже можно какой-то самостоятельный моральный выбор делать. И от этого никуда не деться. С другой стороны, надо понимать и не забывать, что земли-то эти украинские и создавать какие посильные возможности к принятию и интеграции людей с той стороны
Очередная отмазка это все. Если человек играет на стадионе в футбол, где висит флаг днр, турнир называется чемпионат днр то этот футболист признает недореспублику и нафиг тут не нужен, даже если это не "новый Коваленко", а целый Месси. В этом и суть, что они своей игрой и легализируют днр. Если бы все отказались участвовать все всех псевдодействиях этих недореспублик, то уже бы никакого днр не было давно. А так сами имеют то, что хотят, нечему тут жалеть таких перевертышей. Тут он патриот Украины, там он коллаборационист и участвует в мероприятиях днр. Все правильно с дисквой, играть в чемпе террористической организации, убившей 10 тысяч людей - это уже не человек, я бы еще и гражданство отбирал. Пусть или крестик снимут или трусы оденут, как говорится, а почитаешь Несенюка, то прям бедные и несчастные. Тьфу
Скрыть ответы
Дід Панас, а Трусевич и ко легализировали рейхскоммисариат Украина?
Скрыть ответы
Такубоку, чет я не помню чтоб они играли в чемпионате рейхскоммисариата Украина, третьего рейха или еще чего-то в составе нацистской команды. И это не вдаваясь в подробности, что многие из того состава Старта прошли войну, не смогли выйти из Киева, да и матчи проводили мягко говоря не по желанию, их никто не спрашивал. А сейчас границы открыты - пару десятков гривен, час времени и ты на свободной части. Оккупация в головах. А если уже сравнивать со Второй мировой, то аналогичным примером была бы игра за какую-то Герту в чемпионате Германии 1943 года перед Гитлером со словами "а что мне делать? оккупация виновата, у меня нет выбора". Долго бы потом этот футболист прожил бы после окончания войны?
А наш неадекватный, адекватные мысли изложил. На удивление
Респект Микола , діти не повинні СТРАЖДАТИ !!!!