1 февраля 2023 13:38

Блогер: "Назар в молодежном и юношеском чемпионатах отдал больше ассистов, чем забил голов. И нынешнему "Динамо" сейчас, как воздух нужна именно эта версия Волошина"

(Публикуется на языке оригинала)


Блогер Михайло Смоловий у своєму Телеграм-каналі аналізує гру хавбека "Динамо" Назара Волошина.


Назар Волошин: обведення
19 років, лівий вінгер (Кривбас)


Вчора під час трансляції двічі сильно порізало вухо твердження дядька, який відомий тим, що коментував два матчі на двох платформах одночасно (доречі, ІМС, поверніть Власенка, гроші з’явилися, тому не варто на коментаторі економити), нібито Назар якийсь не такий дріблер на фоні Діалло.


Такі меседжі, як свого часу про «Тимчика, що виграв конкуренцію», потім йдуть в маси, перетворюються на кліше, і вже вибити цю прутня з мізків глибинного народу неможливо...

Почнемо з простого. Назар восени в УПЛ поступався за кількістю вдалих обведень (17) серед гравців не старших за 20 років лише гірняку Георгію Судакову (33) та Максиму Брагару з Чорноморця (39). Але обидва вже мали досвід на дорослому рівні, а Волошин - ні.


Загалом при спробах обведення Назар здійснив 46 дотиків, і після 27 з них він продовжував контролювати м’яч (58.7%).


За вдалими обведеннями займає 20-е місце в УПЛ, випереджаючи таких гравців, як Бондаренко (Шахтар), Довбик, Піхальонок, Кулієв, Булеца, Кирюханцев та Таллес. Тому все в нього з дриблінгом окей.


Єдиний суттєвий інсайт: на власній половині, подекуди під тиском, брак вищий, ніж на чужій. Тож поки краще Назару аж сильно низько за м’ячем не спускатися та з білд апом не зв’язуватися. Там і так вистачає людей, щоб чудити, як у вчорашньому матчі з Аустрією Лустенау...

Інший аспект, чому Волошин на рівні U19/U21 рідше пер самотужки на двох-трьох, як Діалло - IQ. Назар в молодіжному та юнацькому чемпіонатах віддав більше асистів (22), ніж забив голів (14). І нинішньому Динамо зараз, як повітря потрібна саме ця версія Волошина, а не інвертована вернидубівська.


Пропорція ударів до передач під удар в Діалло становить 2.62, тобто на один пас під удар він сам виконує 2.62 удари. У Волошина на один пас під удар в молодіжках було лише 1.34 власних удари! Дуже дуже тішуся, що саме цей Волошин повернувся зараз на зборах, а не той, що жбурляє з будь-якої дистанції (індекс в Кривбасі Вернидуба дорівнював 3).