18 червня 2023 13:40

Блогер про матч Північна Македонія - Україна: "Виникли запитання до Судакова"

Блогер Михайло Смоловий у своєму Telegram-каналі проаналізував єдиноборства у матчі Північна Македонія - Україна.

Пн. Македонія 2:3 Україна

Єдиноборства

Якщо проти німців зіграли 60 хвилин у футбол (нехай і не без недоліків), а решту 30 грали в лайно, то тут навпаки - гри в лайно більша частина. Багато хто з розумним виразом обличчя вказує на єдиноборства, як ледь не головний фактор. Насправді, ось ця мінімальна в них поразка (82:83) - лише похідна від проблем з білдапом.

Тобто збірна намучилася не тому, що програвала дуелі, а через брак нормальних алгоритмів просування, які б не форсували втрати чи появи зайвих дуелей. Просто порівняйте кількість єдиноборств за втрачений м’яч (35) та у грі з Німеччиною (14). Але перевага у македонців смішна: 18 проти 17.

Тож більше нарікань має бути не стільки до «енергії в боротьбі», скільки до обставин в яких доводилося боротися - дуже часто це були початково програшні ситуації.

В першу годину гри (47.42% володіння):

⁃ збірні мали рівну кількість втрат (по 52)

⁃ Україна програвала у поверненнях (40:55)

⁃ та програвала боротьбу (40:52)

Знову ж, за контекстом більше нарікань не на фактор умовної ліні, а на неможливість не втрачати/повертати більше м’ячів через погане позиціонування.

Отож, перші 60 хвилин (40.4% виграних дуелей). Топ-5 за кількістю єдиноборств:

⁃ 19 Циганков (16% виграно)

⁃ по 10 в Миколенка (60%) та Тимчика (40%)

⁃ по 9 в Матвієнка (78%) та Ярмоленка (33%)

⁃ 4 Миколенко (100%)

Циганков за цієї схеми - ресивер. Він не «розганяє», а приймає між лініями та у вільних зонах. Якщо в прийом його атакують, а на шляху опиняється багато суперників, то щось у грі команди йде не за планом.

Тепер останні 34‘ хвилини, де вже Україна мала перевагу:

⁃ 36:28 за поверненнями м’яча (40:55 до того)

⁃ 42:31 за виграними дуелями (40:52 до того)

Топ-5 за кількістю єдиноборств (з 61‘ до 90‘+):

⁃ 10 Ванат (40%)

⁃ 9 Циганков (44%)

⁃ по 7 Матвієнко (86%), Маліновський (71%) та Мудрик (43%)

Атака (28.57% виграних). Самих дуелей за 30+ хвилин більше (21), ніж за годину до того (16):

⁃ 6 Мудрик (33%)

⁃ 4 Ванат (25%)

⁃ по 3 Циганков (0%) та Маліновський (67%)

Захист (68.97%). Самих дуелей за 30+ хвилин менше (29), ніж за годину гри до (36):

⁃ по 4 Маліновський, Матвієнко та Конопля (в усіх по 75%)

Тож дійсно більше варто говорити не «Україна додала», а саме «Пн. Македонія почала здавати позиції» після 55‘ хвилини. Я в перерві писав, що або зміни, або чекати доки гра стане «зручною». Наполягаю: стався саме другий варіант. Хоча фактор змін та реакцій з лавки теж аргумент. Але мали виникнути відповідні ігрові умови, щоб заміни себе виправдали - це відправна точка камбеку.

Виникли запитання до Судакова. Зрозуміло чому вибір впав на нього. Він номінально опція номер 3 на цю позицію: (Зінченко травмований, Шапаренко лише повертається після довгої паузи). Виявилося, що йому неймовірно важко грати в двійці в центрі, після більш звичної трійки в клубі - зона відповідальності ширша.

Через це і стався другий гол:

⁃ Матвієнко вибіг у «зону Степаненко», та пізніше переслідував гравця в «зоні Судакова»

⁃ Степаненко сів компенсувати Матвієнка в його зоні ЛЦЗ

⁃ Судаков мав читати, що Матвієнко вже в його зоні, поруч Мудрик, тому доцільніше зробити декілька кроків в напрямку порожньої «зони Степаненка» звідки пробив Ельмас, бо Циганков не встигав

Те, що Судаков виконав чудовий пас на Ваната (вилучення) чи Циганкова (жадібність) - це круто. Правда. Але це сталося вже після години гри, а не в першому таймі. Головна задача довжиною в годину до того (білдап) в Судакова провалена повністю. В захисті за 60 хвилин:

⁃ 6 перехоплень в Степаненка і 3 в Судакова

⁃ 5 повернень м’яча в Степаненка і 1 в Судакова

Для протоколу, то 15 з 20 позиційних атак македонців йшли правим флангом та центром, а отже і зоною відповідальності Георгія. Тож якщо прилітає в Тимчика, то має прилітати і в Судакова.

Коли з німцями команда сиділа в низькому блоці: Ярмоленко регулярно спускався третім у напівфланг до Тараса і Георгія, трійкою непогано перекривали центральну зону. Тут вже Андрій не так часто допомагав, тому Судаков і загубився без м’яча на більшій площі.

Зона відповідальності стала незвично для нього широкою. В клубі в нього немає таких значних захисних функцій. Простий приклад із життя: по кар’єрі в УПЛ в Судакова 4.42/90 повернення м’яча. В Шапаренка, який грав в парі з Сидорчуком в чемпіонському сезоні 2020/2021 - 8.73/90; в сезоні 2021/2022 - 8.8/90.

Перехоплень теж вдвічі більше.

Реброву був потрібен гравець для білдапу та швидких транзицій. Судаков для цього ідеальний варіант з наявних здорових зараз. Але Судаков іншого формату гравець, ніж, наприклад, згаданий Шапаренко. Микола - two-way, що може дати інтенсивність в обидва напрямки. Георгій - ні. Загальний високий рівень організації проти німців замаскував його слабкі місця. Більш низький та хаотичний проти македонців - відкрив.

Для такої варіації 4-4-2 потрібен хтось інтенсивніший. І такі гравці в нас є, аж двоє. Тож ця проблема не є системною, це проблема одного окремого матчу. Її можна усунути проти умовної Італії або до гри-відповіді з македонцями.

Мінімальна перемога збірної Пн. Македонії в єдиноборствах. 83:82.

Але ситуація не стабільна впродовж матчу:

⁃ перемога македонців 52:40 (+12) в перші 62‘ хвилини матчу (із врахуванням доданого до першого тайму) та їх перемога у поверненнях м’яча (55:40; +15)

⁃ перемога українців 42:31 (+11) в останні 34‘ хвилини матчу (із врахуванням компенсованого до другого тайму) та перемога України у поверненнях м’яча (36:28; +8)