5 травня 2023 09:51

Блогер: "М’яч Ваната - казка, бо не факт, що він відтворить цей гол хоча б раз з наступних десяти спроб"

Блогер Михайло Смоловий у своєму Telegram-каналі проаналізував матч "Ворскла" - "Динамо" (1:2).

Ворскла 1:2 Динамо

xG графік

Неймовірно важкий перший тайм для Динамо, і такий само легкий другий. У підсумку кияни завдали майже стільки ж ударів в контратаках (5), як і в позиційці (6).

5 ударів після контратак - це навіть більше, ніж в попередніх 7 весняних матчах загалом (4)!

Тиск Ворскли змусив киян грати в не дуже звичний для першої команди футбол в першому таймі - 3.82 передачі за середнє тримання та довша на 1.5 метри середня довжина передач.

Якщо придивитися на точність передач вперед (85.19%) та з просуванням (87.1%), то може скластися ілюзія легкості. Немає класичного прямого підтвердження неймовірної успішності тиску Ворскли:

⁃ в Динамо лише 7 низьких втрат до перерви (навіть проти Руху було 15)

⁃ а у Ворскли лише 4 високі повернення м’яча (в того ж Руху було 7)

Тому є сенс більше говорити наступне:

⁃ тиск на задню лінію Динамо до перерви не стільки призводив до ударів по воротам Нещерета (хоча в киян нарахували 3 втрати безпосередньо перед ударами)

⁃ скільки дійсно заважав будувати, бо в Динамо лише на ~3% менше середнього володіння, проте вдвічі менша (8) за середню кількість спроб входження до штрафного для перших таймів (15.79)

І підсумок тайму відповідний:

⁃ в киян більший % володіння, але 7 дотиків до м’яча у штрафному Ворскли

⁃ в господарів % володіння менший, але 11 дотиків до м’яча в штрафному

Інший прямий доказ - знищення Ворсклою киян один-в-один:

⁃ Динамо виграло лише 22.22% дуелей в атаці до перерви

⁃ Ворскла відповідно монструозні 77.78% в захисті

Тож навіть якщо кияни пробивали заслон, а точність передач вперед/з просуванням вказують на це, то попереду гравець Динамо переважно опинявся один-в-один (інколи один проти декількох).

На чужій половині 4-а команда УПЛ виграла лише 3 (!) дуелі в атаці за перший тайм (1 з 18 у фінальній 1/3):

⁃ Беніто виграв 1 з 9

⁃ Ванат програв 7 з 7

⁃ Буяльский виграв 1 з 6

⁃ Кабаєв мав єдину і програв

За підсумками першої половини Ворскла створила окрім голу ще два пристойні моменти (Кане та Олійник). В Динамо і не згадати тих пристойних моментів - хіба невлучні удари головою після кутових (Беніто, 0.17 та Дячук, 0.14). М’яч Ваната - казка, бо не факт відтворити цей гол хоча б раз з наступних 10 спроб (0.05).

Ну, а на другий тайм таке враження, що Ворскла за звичкою нинішнього сезону не виходила, бо не створила і половини доробку першого тайму (0.36 xG). Тут диспозиція змінилася:

⁃ вже 60.66% володіння за Ворсклою, проте лише 8 дотиків до м’яча у периметрі штрафного киян (7 з них в заключні 34 хвилини матчу вже після голу Беніто)

⁃ а в Динамо 13 дотиків за 39.34% володіння (4 в заключні 34 хвилини матчу).

xG графік матчу 24-го туру #УПЛ Ворскла 1:2 Динамо