22 листопада 2025 09:34

Олексій БЄЛІК: "Оболонь" U-19 призначила гру на 11:30: деяким хлопцям доводилося прокидатися рано, адже п'ятниця, пробки на дорозі. "Шахтар" же пішов назустріч "Динамо"

Головний тренер «Шахтаря» U-19 Олексій Бєлік прокоментував перемогу над «Оболонню» U-19 (5:0) в 13-му турі чемпіонату України U-19.


– Дуже гарна гра, пишаюся хлопцями. Не можу сказати, що й до цього ми грали погано, але були матчі, в яких не завжди вдавалося тримати свій рівень: інколи хороший перший тайм змінювався просіданням у другому або навпаки. Перемогли принципового суперника, адже так склалося, що поєдинки з «Оболонню» U-19 завжди складні й у попередніх п’яти матчах чемпіонату вони не пропустили жодного гола, саме тому ця перемога ще солодша.

Від першої до останньої хвилини команда дійсно грала, і, коли трапляються подібні матчі, ти розумієш, заради чого колектив працює протягом тижня. Я завжди говоритиму про реалізацію. Попри те, що ми забили багато, якби ще краще використали свої моменти, рахунок міг би бути двозначним.

– Той факт, що «Оболонь» U-19 є для «Шахтаря» U-19 доволі непростим суперником і, до того ж, у попередніх матчах вони не пропускали, додатково мотивував команду?

– Можу сказати, що ми завжди мотивовані забивати голи. Звісно, не хочемо пропускати, але ми дуже атакувальна команда, через що іноді пропускати можемо. Завжди акцентую увагу на забитих м’ячах, адже це і перемога є тим, заради чого ми тренуємося.

Стосовно мотивації: дехто з тренерів каже, що «Шахтарю» U-19 завжди йдуть на поступки та переносять матчі. Хочу відзначити, що «Оболонь» U-19 не погодилась переносити зустріч, хоча ми буквально зняли збірників з потягу й хлопці не мали повноцінних тренувань перед грою.

Я, як тренер, завжди йду назустріч, якщо відношення нормальне. Приведу кілька прикладів: представники «Полтави» U-19 просили перенести гру на пізніший час, ми погодилися. Також перед грою з «Динамо» U-19 кияни звернулися з проханням перенести матч, щоб якнайкраще підготуватися до Юнацької ліги УЄФА, ми пішли назустріч, бо хочемо, щоб «Динамо» U-19, яке представляє країну у єврокубках, пройшло якомога далі.

Але не потрібно десь у коментарях казати, що нам завжди йдуть на поступки. «Оболонь» U-19 призначила гру на 11.30, і цей час був незручним для нас: деяким хлопцям доводилося прокидатися дуже рано, адже п’ятниця, пробки на дорозі, і через це ми не змогли провести повноцінну установку на матч.

Я хочу грати з командами, які завжди в рівних умовах і виставляють найсильніший склад, бо це стимулює прогрес молодих футболістів, та це рішення інших тренерів, а я задоволений нашою відповіддю на полі, - сказав Бєлік.