27 квітня 2020 16:46

Восемь шагов сборной Украины к ЕВРО-2020: на старте притормозили чемпиона континента

У стартовому поєдинку відбірного турніру чемпіонату Європи 2020 року, який уже офіційно було перенесено на 2021-й, збірна України на виїзді розійшлася миром із чинними чемпіонами континенту — португальцями (фото Павла Кубанова).

У першому таймі українська збірна впоралася із завданням стримати атаки господарів. Синьо-жовті вправно захищалися, не втрачали позицій та концентрації, чітко страхували партнерів. Утім, лідер португальців Кріштіану Роналду все ж двічі знаходив можливості для небезпечних ударів, але в цих моментах упевнено діяв Пятов.

Після перерви португальці почали наполегливіше притискати суперників до воріт, й українська лінія захисту стала сідати все глибше. На 57-й хвилині Андре Сілва пробивав із лінії штрафного під стійку, і лише чудовий стрибок Пятова не дозволив відбутися голу. Загрозливими виглядали й численні стандарти у виконанні господарів. Українці, хоч і нечасто, намагалися будувати свої атаки, забезпечуючи собі хоч якийсь перепочинок.

Завершальні хвилини пройшли в атаках португальців, але голів так і не сталося, у підсумку — 0:0.

Португалія — Україна 0:0

Португалія: Руй Патрісіу, Жоау Конселу, Пепе, Рубен Діаш, Рафаель Геррейро, Кріштіану Роналду (к), Жоао Моутіньо (Жоао Маріо, 87), Андре Сілва (Дієго Соуза, 73), Бернарду Сілва, Вільям Карвальо, Рубен Невеш (Рафа Сілва, 62). Запасні: Жозе Фонте, Жозе Са, Данілу, Жоао Феліш, Гедеш, Маріу Руй, Піцці, Нельсон Семеду, Бету.

Україна: Пятов (к), Миколенко, Кривцов, Матвієнко, Караваєв, Степаненко, Зінченко, Маліновський, Коноплянка (Буяльський, 87), Марлос (Циганков, 67), Яремчук (Мораес, 76). Запасні: Бойко, Бутко, Соболь, Бурда, Шапаренко, Кравець, Сидорчук, Безус, Лунін.

Арбітр: Клеман Тюрпен (Франція). Попереджений: Степаненко (86).

22 березня. Лісабон. Стадіон «Да Луж». 58 355 глядачів.

Після матчу

Андрій Шевченко (головний тренер збірної України): «Хочу подякувати португальським і українським уболівальникам, які створили таку чудову атмосферу під час гри. Наші фани приїхали підтримати команду. Дуже приємно, що люди подолали такий шлях. Ми відчували цю підтримку, велике їм спасибі.

Дуже важливо було виконати установку до кінця, із чим гравці впоралися. Єдине, що нам не вдалося, — довести до завершення кілька контратак. У цілому я дуже задоволений грою й результатом».

Андрій Пятов (воротар збірної України): «Перший матч у групі проти такого суперника… Ця нічия додасть нам упевненості, тому що ми непогано провели стартові 15 хвилин поєдинку, але потім почалися помилки, ми стали менше володіти м’ячем. Звичайно, на нас була відповідальність за результат, тому ми боялися помилитися».