29 марта 2020 20:24
Вместо футбола - на плантацию помидоров. Норвежский лайфхак с украинским следом

Дев’ять із шістнадцяти норвезьких клубів тимчасово звільнили своїх гравців на час карантину. Тепер футболістів можуть зобов’язати працювати на інших роботах.


Цікава ситуація склалася у Норвегії. Деякі клуби на час карантину припинили співпрацю зі своїми футболістами, які фактично, стали безробітними. Тепер вони можуть отримувати фінансову допомогу через безробіття. Але згідно із норвезьким законодавством, тимчасово звільнені особи не мають права відмовитися від короткочасних робіт, які їм пропонує управління праці. Це стосується і футболістів клубу Вікінг Ставангер.


Один із власників плантації помідорів Стіг Якоб Ханасанд в інтерв’ю телебаченню TV2 розповів про своє бажання працевлаштувати цілу команду:


"Сезон робіт вже от-от розпочнеться, а в мене буде проблема: мої сезонні працівники з Польщі та України не доїдуть через те, що закриті кордони. Мені довелося попросити 15 працівників в управління праці.


Я давно вболіваю за команду Вікінг Ставангер, тому з радістю прийму гравців цієї команди! Вони зможуть стрибати між рядами рослин і збирати помідори".


Один із футболістів команди Вікінг Ставангер вже прокоментував ситуацію. Захисник Вільяр Веватн заявив, що готовий до такої роботи:


"Я розумію, що не матиму права відмовити. Але, зрештою, збираючи помідори, можна трохи психологічно відпочити від футболу".


Норвезький чемпіонат також призупинили через розповсюдження коронавірусу.