17 октября 2017 21:58
Звезды УПЛ: Александр Караваев

Досвідчений футболіст правого флангу.


У цій рубриці читач зможе ознайомлюватися зі стислими характеристиками футболістів, які виступають у Чемпіонаті Української Прем’єр-Ліги та з найкращого боку проявили себе в останньому календарному турі. Відповідні характеристики даватимуть професіонали своєї справи — колишні гравці й нинішні тренери, завдання котрих — робити необхідні акценти.

Півзахисника «Зорі» характеризує експерт Роман Максимюк:

Характеристика. Досвідчений фланговий футболіст, який, провівши невдалі півроку в Туреччині, сьогодні повертається до найкращих кондицій. На мою думку, за підсумком 2017-го саме Караваєв був найкращим українським гравцем. Ну, принаймні, найстабільнішим.

«Плюси» в грі. Швидкість. Дриблінг (зокрема, що у нас трапляється нечасто, — швидкісний дриблінг). Функціональність: у національній збірній його використовують як захисника, тобто на позиції, де він починав кар’єру.

«Мінуси» в грі. Деяка прогнозованість дій: Олександр — типовий «крайок» у розумінні 1990-х: він закриває суто правий фланг. Натомість сьогодні від гравців його амплуа вимагають універсальності, тобто здатності виступати на обох боках поля плюс у центрі.

Перспективи. Караваєв зразка минулого року — то висококласний правий хавбек-форвард, який потребував одного — розширення діапазону дій. Якщо Олександр набуде такої ж форми, а згодом не помилиться з вибором чемпіонату (Туреччина, вважаю, не для нього), зможе чудово зарекомендувати себе в умовній Голландії.