18 августа 2017 19:32
В Харькове прошли учения по обеспечению безопасности на матче Украина - Турция

У Харкові пройшли командно-штабні і тактико-спеціальні навчання правоохоронних органів із забезпечення безпеки під час матчу кваліфікаційного раунду чемпіонату світу 2018 року між національними збірними командами України та Туреччини, який відбудеться 2 вересня на стадіоні "Металіст". Працівники Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Держслужби надзвичайних ситуацій узгодили і відпрацювали дії всіх підрозділів для оперативного реагування на ситуацію, зважаючи на негативний досвід поведінки вболівальників у попередніх зустрічах футбольних команд України та Туреччини. У масштабних навчаннях взяли участь майже 500 поліцейських, 280 гвардійців, 100 рятувальників, 350 курсантів та офіцерів ХНУВС, які відпрацьовували взаємодію у забезпеченні безпеки і порядку на трьох локаціях - міжнародному аеропорті "Харків", залізничній станції "Харків-Балашовський", а також у місці проведення майбутньої футбольної зустрічі - стадіоні "Металіст".


На харківській арені, зокрема, було проведено комплекс заходів: від реагування на хуліганські дії уболівальників до евакуації глядачів у випадку виникнення пожежі та її ліквідації. "Харків вже має позитивний досвід проведення міжнародних масових заходів. Але є необхідність акцентувати особливу увагу на більш чіткій взаємодії усіх задіяних структур для якісного виконання поставлених задач. Відпрацювання спільних дій повинно сприяти організації найвищого рівня безпеки усіх учасників спортивного заходу", – зазначив виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, підкресливши, що під час підготовки до заходу правоохоронці враховували ситуацію на сході країни і ймовірні спроби дестабілізації ситуації. Разом з керівництвом стадіону за перебігом навчань спостерігали перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко та віце-президент ФФУ Андрій Мацола.


"У 2014-2015 роках УЄФА взагалі заборонив міжнародні матчі у місті через наближеність до зони активних бойових дій. Тому дуже важливо, щоб цей матч пройшов на найвищому рівні, – наголосив перший віце-президент національної асоціації Вадим Костюченко. – ФФУ вдячна МВС, поліції Харківської області та міста, а особисто голові Харківської ОДА Юлії Світличній за ту увагу, яку вони приділяють організації цього матчу та забезпеченню безпеки під час його проведення".