11 июля 2017 11:10
2
Олег ФЕДОРЧУК: "Динамо" способно вернуть себе первое место"

16 липня стартує чемпіонат України з футболу в прем'єр-лізі. Титул захищатиме донецький "Шахтар". Він вважається фаворитом турніру.

— Київське "Динамо" спроможне повернути собі перше місце, яке здобувало торік і позаторік, — каже футбольний тренер 56-річний Олег Федорчук. — Новий наставник киян Олександр Хацкевич зробив те, чого чекали. Прибрав зайві тактичні викрутаси та хитромудрі схеми. Повернув "Динамо" надійність і прагматичність. Подивився кілька контрольних матчів команди. Вона стала схожа на себе. Грає в стилі збірних північних країн — Швеції, Ісландії. Не женеться за іспанським контролем м'яча, а намагається максимально реалізувати козирі своїх виконавців. Іспанська модель, яку прищеплював Сергій Ребров, "Динамо" не підходила. Для тривалого тримання м'яча потрібні гравці певного класу. Навіть Німеччина не зразу стала грати в такий футбол. Спочатку в півзахисті німців з'явився Хесслер. За ним — Озіл. Потім підтяглися інші. А в киян немає футболістів такого рівня. У команді гарна атмосфера. Мені подобається, як тренери спілкуються з гравцями. Їхні вимоги прості: викладаєшся на тренуваннях — граєш в основі. Інакше сидиш на лаві.

Чи зможе луганська "Зоря" посісти перше або друге місце?

— Навряд. Команда змінює філософію комплектування. Перебудовується на ходу. Добір гравців не дозволить кинути виклик "Шахтарю" й "Динамо". Те, що прийшла молодь із "Дніпра" — безумовний плюс. Але цього мало. Думаю, луганці будуть боротися з "Олександрією" за третє місце в таблиці.

Наступний чемпіонат буде слабший чи сильніший за торішній?

— Однозначно слабший. Подивіться на склади команд. "Сталь" буде відвертим аутсайдером. "Зірка" з Кропивницького попрощалася з кількома провідними гравцями. Ніхто не прийшов. "Чорноморець", "Верес", "Олімпік" — те саме. У наступному році буде два осередки боротьби — "Шахтар" і "Динамо" змагатимуться за перше місце, ще два-три колективи боротимуться за виживання. Доля решти — бути тлом.

Ви давно критикуєте нинішній формат першості. Не змінили точку зору?

— А згадайте, які цілі оголошували організатори переходу на 12 команд: більше класних матчів, боротьба за перше місце до останнього туру, більше уболівальників. У результаті стадіони — порожні, змагання за чемпіонство закінчилося за чотири тури до фінішу. Класних поєдинків не було. Треба переходити на 16 команд і пропагувати футбол у регіонах. Так швидше вийдемо з кризи.

Испанская манера игры была продиктована испанскими тренерами в составе Динамо.
Скрыть ответы
zlat, испанская манера игры была продиктована исключительно фантазиями Реброва. Он приглашал испанцев в клуб.